Categories
Uncategorized @et

KuEL esimene tunnustus – elulaadi ettevõte “LahemaaLammas”

Kuusalu Ettevõtjate Liit õnnitleb! Esimese tunnustuse sai elulaadi ettevõte LahemaaLammas – Imbi ja Taavi Jäetma!

KuEL tunnustas esmakordselt ja tegi kummarduse elulaadi ettevõtetele/ettevõtjatele

“Elulaadi ettevõtja on kohalikku keskkonda ja paikkonnale omast väärtustav või kohalikku toorainet töötlev ettevõtja.
Elulaadi ettevõte on pereettevõte, mida omavad ja kontrollivad ühe perekonna liikmed”.

“Elulaadi ettevõtte” väärikad viis nominenti:

* Gran OÜ (Martin Piispea), korraldab loodusmatkasid enda kodukohas Kasispea küla lähistel. Lahemaa loodust tunneb Martin paremini, tema matkad on siia toonud külalisi nii kodu- kui ka kaugelt välismaalt. Oma loodusfotoga võitis ta sel aastal Kuusalu valla žürii- ja publikupreemia. Martin on leidnud viisi, kuidas enda hobi ja kirge rakendada elatuseks.

* Maasimaa OÜ (Triinu Rebane) Kosu külast.
Peretütar Triinu Rebane on vōtnud isatalus üle pereettevōtte tegemised ja arendanud pühendatult ennast ning puidutöö ettevõtet, leides ka uusi tänapäevaseid võimalusi toodete arendamiseks. Olulisel kohal on väärtused ja väärikus.

* Tunnel Agentuur OÜ (perekond Põllmaa)
Perekond Põllmaa on väga edukalt sisse elanud ja oma koduküla, -kanti ja -piirkonda au sees hoides seda ääretult edukalt ka suuremalt pildile toonud. Siinkohal märkimist väärib legopäev. Nende ettevõte tõeliselt pere-ettevõte, sest nad hoiavad ka oma lapsi tegevusele lähedal, aitavad neil ettevõtluse toimimist mõista ja ka ise selles praktiliselt osaleda.

* Lahemaa Lammas (Imbi ja Taavi Jäetma)
Pühendunud kohaliku maalamba aretamisele, loomuliku loodusmaastiku hoidmisele ja sellest saadava materjali lõpuni kasutamisele. Nende tegutsemine on vastutustundlik. Nad on ise väga põhjalikult uurinud oma piirkonna ja talu ajalugu ning jagavad seda oma külalistega eriti suure õhinaga, mis süstib kõikidesse kuulajatesse arusaama, et meie kodupaik on see maailma kõige parem. Ja nii ju ongi.

* Lahemaa Pärimuskoda (Liis ja Roland Burk)
Lahemaa Pärimuskoda kuulub kindlasti elulaadi ettevõtete hulka, kus on hobi ja töö ühildatud. Liis ja Roland on aktiivselt kaasategevad kogukonnasündmuste korraldamisel ja kaasaaitamisel. Oma tegemisi on nad edukalt tutvustanud ka väljaspool valda ja suurem osa tegevustest on pühendatud pärimuskultuuri hoidmisele.

Kõik nimetatud on väärikad nominendid ja väärivad tunnustamist, kuid KuEL liikmed tegid oma valiku.

Suur tänu kingituse toetajatele: Kai Leivad OÜ, Kerdo ja Partnerid OÜ, Lahemaa Pärimuskoda, Mageda VL OÜ, Nordic House KT OÜ, Woodfash OÜ.