Categories
Uncategorized

Kuusalu Ettevõtjate Liidu ja vallavalitsuse koostöös sündis siseturismi toetuseks tasuta jagatav paberkaart

Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL) ja Kuusalu vallavalitsus lõid käed ning viisid ellu oma esimese koostööprojekti. 6. juulil väljus trükist 3000 tiraažiga paberkaart, mis keskendub eelkõige Kuusalu valla, aga ka naaberomavalitsuste ja Lahemaa rahvuspargi turismiobjektidele – aktiivne puhkus, kultuur, loodus, majutus, teenused, toitlustus. Kaardilt leiab teenusepakkujate kontaktandmed, valdkonna kirjeldused nii eesti kui inglise keeles ning valiku piirkonna turismi parimate palade fotodest.

KuEL-i juhatuse esimees ning kaardi loomise töörühma liige Argo Saul ütles, et Kuusalu vald on ideaalne turismisihtkoht – Tallinna piirist vaid 30 kilomeetri kaugusel ning pool vallast asub Eesti suurimas ja vanimas rahvuspargis Lahemaal: „Me saame olla uhked oma pika ja maalilise rannajoone, põlismetsade ja rabade üle, märkimisväärne on ka Kuusalu kultuuriruum, suursündmused ning rannakülade kultuur. Turismikaarti on Kuusalu vallas ja Lahemaal välja antud varemgi, kuid KuEL-i liikmed, kohalikud turismiettevõtjad tundsid puudust just kogu piirkonda hõlmavast laiapõhjalisest kaardist, mis oleks selge ja arusaadav nii kohalikule kui ka välisturistile. Nii sai KuEL-i eestvedamisel kokku vabatahtlik töörühm. Uuel kaardil ei ole vaid teenust/vaatamisväärsust näitavad ikoonid, vaid sihtkohtade täpsed nimetused ja kontaktid“.

Töörühma liige, valla kommunikatsioonispetsialist Ere Uibo lisas, et kaardi koostamine oli arvatust pikem protsess ning kaarti saab kindlasti tulevikus veel täiendada, parandada, kuid suur töö on tehtud ja valmis sai see just õigel ajal, kui koroonakriisi piirangud on leevenenud ning siseturismi hooaeg käima läinud.

Kaardi koostamise protsess oli möödunud aastal asutatud KuEL-i esimene suurem projekt. Argo Saul kiitis, et koostöö aitas ettevõtjatel üksteisega paremini tuttavaks saada, laienes võrgustik, KuEL sai juurde liikmeid ning sündisid arutelud, kuidas parandada kohalike ettevõtjate koostööd ning suhtlust vallavalitsusega. Ta märkis, et töörühm tegutseb kindlasti edasi, hakkab koguma kaardile parandusi ja täpsustusi. Aasta-kahe pärast on plaanis välja anda kordustrükk.

Kaardi välja andmine läks maksma ca 4000 eurot, sellest 3000 on Kuusalu vallavalitsuse toetus ning ülejäänud tasub KuEL. Kaardi valmimisse panustasid eraldi Balti Spoon, Emart Majamarket, E20 Service, Kerdo ja Partnerid, Kiiu Ilustuudio, Kodurestoran Johannes, Kolga Mõisa Galerii, Lahemaa Kalaturism, Lahemaa Pärimuskoda, Maasimaa, Nordic Houses, Petsi Jahimaja, Salmistu Puhkemajad, SpB MED, Valkla Rand.

Kaart on mõeldud tasuta jagamiseks kohalike turismiettevõtjate klientidele, turismiinfopunktides, valla allasutustes. Kaardi veebiversioon PDF-ina on kättesaadav Kuusalu valla ning KuEL-i veebilehelt. Loomisel on analoogne kaart Google Mapsis, mis võimaldab näha ka vahemaid ja teekondi.

Lisainfo:

Kuusalu Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Argo Saul, argo@houses.ee; 507 6680.

Kuusalu valla kommunikatsioonispetsialist Ere Uibo, ere.uibo@kuusalu.ee; 526 8387.

Veebiversioon PDF-ina: www.kuel.ee/kaart