Sündmused

Jälgi meie tegemisi ja sündmusi:

KuEL aastakoosolek
01.03.2021

KuEL aastakoosolek toimus 19. veebruar 2021. Koosolekul arutlusel olnud teemad, otsused:

Kinnitati 2020. majandusaasta aruanne.

Valiti juhatus: Janne Kerdo (Kerdo ja Partnerid OÜ), Triin Põllmaa (Tunnel Agentuur OÜ), Triinu Rebane (Maasimaa OÜ), Argo Saul (Nordic Houses KT OÜ), Hans Talgre (Weerec OÜ).

oimus kohtumine Kuusalu vallavanema Terje Kraanveldiga. Arutlusel olid järgmised teemad: valla üldplaneering (KuEL liikmed sooviksid võimalusel olla kaasatud, andma sisendeid, osalema töörühmades); koostöö turismikaardi jätkuprojektiga; ringmajandus ja jäätmekäitlus vallas. Ettevõtjate sooviks on suurem koostöö vallavalitsusega, oodatakse paremat infovahetust.

KuEL liikmed arutasid veel, kuidas korraldada liidu “suvesündmus” ja kuidas jätkatakse turismikaardi projektiga (välikaardid, turismiga tegelev töörühm). Oli sisukas aastakoosolek!


KuEL koolitus “Dokumenditöö korraldus väikeettevõttes”
19.08.2021

Koolituse eesmärk: anda teadmisi ja praktilisi oskusi dokumenditöö paremaks korraldamiseks väikeettevõttes.

Koolitusel saab teada:
Milliseid tegevusi, ülesandeid milleks ja kuidas dokumenteerida?
Millised on need õigusaktid, mida peame järgima ja miks?
Kuidas korraldada dokumenditööd lihtsamal viisil?
Millised juhised võiksid olla organisatsioonis kehtestatud ja miks?
Millised nõuded on dokumentide, sh e-kirjade loomisel?
Koolitus toimub 29. september 2020, kl 10-15 Kuusalu rahvamajas.

Koolitaja Janne Kerdo, MA (Kerdo ja Partnerid OÜ, KuEL liige)

KuEL liikmetele 25 €, teistele osalejatele 50 €.

Info ja registreerumine info@kuelwebmaster


KuEL oli kohal Kuusalus toimunud Lauritsapäeva laadal
19.082020

KuEl oli kohal Kuusalus toimunud Lauritsapäeva laadal 8. augustil 2020! KuEL juhatuse liikmed Argo Saul, Leelo Smolarek ja Martin Urva tutvustasid ettevõtjate liidu tegemisi ja jagasid koostöös vallavalitsusega valminud valla turismikaarti! Kui soovid kaarti jagamiseks, siis võta julgelt ühendust info@kuel.ee.

Pildil juhatuse liikmed koos Veljo Tormise seltsi esindaja Ulvi Rannaga.


Kuusalu Ettevõtjate Liidu ja vallavalitsuse koostöös sündis siseturismi toetuseks tasuta jagatav paberkaart
07.07.2020

Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL) ja Kuusalu vallavalitsus lõid käed ning viisid ellu oma esimese koostööprojekti. 6. juulil väljus trükist 3000 tiraažiga paberkaart, mis keskendub eelkõige Kuusalu valla, aga ka naaberomavalitsuste ja Lahemaa rahvuspargi turismiobjektidele – aktiivne puhkus, kultuur, loodus, majutus, teenused, toitlustus. Kaardilt leiab teenusepakkujate kontaktandmed, valdkonna kirjeldused nii eesti kui inglise keeles ning valiku piirkonna turismi parimate palade fotodest.

KuEL-i juhatuse esimees ning kaardi loomise töörühma liige Argo Saul ütles, et Kuusalu vald on ideaalne turismisihtkoht – Tallinna piirist vaid 30 kilomeetri kaugusel ning pool vallast asub Eesti suurimas ja vanimas rahvuspargis Lahemaal: „Me saame olla uhked oma pika ja maalilise rannajoone, põlismetsade ja rabade üle, märkimisväärne on ka Kuusalu kultuuriruum, suursündmused ning rannakülade kultuur. Turismikaarti on Kuusalu vallas ja Lahemaal välja antud varemgi, kuid KuEL-i liikmed, kohalikud turismiettevõtjad tundsid puudust just kogu piirkonda hõlmavast laiapõhjalisest kaardist, mis oleks selge ja arusaadav nii kohalikule kui ka välisturistile. Nii sai KuEL-i eestvedamisel kokku vabatahtlik töörühm. Uuel kaardil ei ole vaid teenust/vaatamisväärsust näitavad ikoonid, vaid sihtkohtade täpsed nimetused ja kontaktid“.

Töörühma liige, valla kommunikatsioonispetsialist Ere Uibo lisas, et kaardi koostamine oli arvatust pikem protsess ning kaarti saab kindlasti tulevikus veel täiendada, parandada, kuid suur töö on tehtud ja valmis sai see just õigel ajal, kui koroonakriisi piirangud on leevenenud ning siseturismi hooaeg käima läinud.

Kaardi koostamise protsess oli möödunud aastal asutatud KuEL-i esimene suurem projekt. Argo Saul kiitis, et koostöö aitas ettevõtjatel üksteisega paremini tuttavaks saada, laienes võrgustik, KuEL sai juurde liikmeid ning sündisid arutelud, kuidas parandada kohalike ettevõtjate koostööd ning suhtlust vallavalitsusega. Ta märkis, et töörühm tegutseb kindlasti edasi, hakkab koguma kaardile parandusi ja täpsustusi. Aasta-kahe pärast on plaanis välja anda kordustrükk.

Kaardi välja andmine läks maksma ca 4000 eurot, sellest 3000 on Kuusalu vallavalitsuse toetus ning ülejäänud tasub KuEL. Kaardi valmimisse panustasid eraldi Balti Spoon, Emart Majamarket, E20 Service, Kerdo ja Partnerid, Kiiu Ilustuudio, Kodurestoran Johannes, Kolga Mõisa Galerii, Lahemaa Kalaturism, Lahemaa Pärimuskoda, Maasimaa, Nordic Houses, Petsi Jahimaja, Salmistu Puhkemajad, SpB MED, Valkla Rand.

Kaart on mõeldud tasuta jagamiseks kohalike turismiettevõtjate klientidele, turismiinfopunktides, valla allasutustes. Kaardi veebiversioon PDF-ina on kättesaadav Kuusalu valla ning KuEL-i veebilehelt. Loomisel on analoogne kaart Google Mapsis, mis võimaldab näha ka vahemaid ja teekondi.

Lisainfo:
Kuusalu Ettevõtjate Liidu juhatuse esimees Argo Saul, argo@houses.ee; 507 6680.
Kuusalu valla kommunikatsioonispetsialist Ere Uibo, ere.uibo@kuusalu.ee; 526 8387.
Veebiversioon PDF-ina: www.kuel.ee/kaart


Info KuEL aastakoosolekult
31.03.2020

Info KuEL aastakoosolekult: majandusaastaarunne sai kinnitatud, äriregistri ettevõtjaportaalis esitatud (01.03.2020).


KuEL Ekströmil 2020!
28.01.2020

KuELi liikmed osalesid Ekströmil 2020!

Ekströmil toimus ka KuEL juhatuse koosolek, teemad: 28.02.2020 üldkoosolek ja pidulikum aastapäeva tähistamine, aastaaruande koostamine, turismikaardi koostamine, järgmine koolitus, koostööprojektid, noored ja töö.


Töömess noortele
17.01.2020

KuEL koos Kuusalu ja Kolga koolide õpilasesindustega ning Kuusalu Noortekeskusega korraldavad töömessi noortele. Töömess toimub Kuusalu Keskkoolis.
Töömessil saab kuulda töövõimalustest ettevõtetes, kuulata loenguid, lahendada ettevõtlusalaseid meeskonnatöid! Osalevad Kolga, Kuusalu, Loksa koolide noored.
Täpsem info tulekul.
Ettevõtjad – võtke julgesti ühendust – info@kuel.ee.

Sündmuse pilt: Noortekeskuse pilt toimunud osaluskohvikust (2019)


KuEL esimene koolitus on toimunud!
14.01.2020

KuEL esimene koolitus “Facebooki ja Instagrami põhitõed” toimus 14. jaanuaril 2020 Kuusalu rahvamajas.
Koolitust viis läbi Brit Mesipuu (Milos OÜ).

Teemad:
Kuidas Facebook ja Instagram töötavad?
Kuidas seadistada Facebooki ja Instagrami kontosid?
Miks mu jälgija ei näe minu postitusi oma seinal?
Facebook ja Instagram Analytics – mida neist numbritest välja lugeda ja kuidas turunduses kasutusele võtta?
Kuidas koostada sotsiaalmeedia sisuplaani?
Mida pidada silmas piltide ja video juures?
Hashtagid – kasutada või mitte?
Kuidas mänge läbi viia?
Mis asi on Facebook Pixel ja kuidas see aitab turundada?
Kuidas alustada Facebooki ja Instagramis tasulise reklaamiga ja mida pidada silmas rahasumma määramisel?

Ideed, mõtted koolituste teemade osas saada julgesti info@kuel.ee


KuEL esimene tunnustus – elulaadi ettevõte “LahemaaLammas”
06.01.2020

Kuusalu Ettevõtjate Liit õnnitleb! Esimese tunnustuse sai elulaadi ettevõte LahemaaLammas – Imbi ja Taavi Jäetma!

KuEL tunnustas esmakordselt ja tegi kummarduse elulaadi ettevõtetele/ettevõtjatele

“Elulaadi ettevõtja on kohalikku keskkonda ja paikkonnale omast väärtustav või kohalikku toorainet töötlev ettevõtja.
Elulaadi ettevõte on pereettevõte, mida omavad ja kontrollivad ühe perekonna liikmed”.

“Elulaadi ettevõtte” väärikad viis nominenti:

 • Gran OÜ (Martin Piispea), korraldab loodusmatkasid enda kodukohas Kasispea küla lähistel. Lahemaa loodust tunneb Martin paremini, tema matkad on siia toonud külalisi nii kodu- kui ka kaugelt välismaalt. Oma loodusfotoga võitis ta sel aastal Kuusalu valla žürii- ja publikupreemia. Martin on leidnud viisi, kuidas enda hobi ja kirge rakendada elatuseks.
 • Maasimaa OÜ (Triinu Rebane) Kosu külast.
  Peretütar Triinu Rebane on vōtnud isatalus üle pereettevōtte tegemised ja arendanud pühendatult ennast ning puidutöö ettevõtet, leides ka uusi tänapäevaseid võimalusi toodete arendamiseks. Olulisel kohal on väärtused ja väärikus.
 • Tunnel Agentuur OÜ (perekond Põllmaa)
  Perekond Põllmaa on väga edukalt sisse elanud ja oma koduküla, -kanti ja -piirkonda au sees hoides seda ääretult edukalt ka suuremalt pildile toonud. Siinkohal märkimist väärib legopäev. Nende ettevõte tõeliselt pere-ettevõte, sest nad hoiavad ka oma lapsi tegevusele lähedal, aitavad neil ettevõtluse toimimist mõista ja ka ise selles praktiliselt osaleda.
 • Lahemaa Lammas (Imbi ja Taavi Jäetma)
  Pühendunud kohaliku maalamba aretamisele, loomuliku loodusmaastiku hoidmisele ja sellest saadava materjali lõpuni kasutamisele. Nende tegutsemine on vastutustundlik. Nad on ise väga põhjalikult uurinud oma piirkonna ja talu ajalugu ning jagavad seda oma külalistega eriti suure õhinaga, mis süstib kõikidesse kuulajatesse arusaama, et meie kodupaik on see maailma kõige parem. Ja nii ju ongi.
 • Lahemaa Pärimuskoda (Liis ja Roland Burk)
  Lahemaa Pärimuskoda kuulub kindlasti elulaadi ettevõtete hulka, kus on hobi ja töö ühildatud. Liis ja Roland on aktiivselt kaasategevad kogukonnasündmuste korraldamisel ja kaasaaitamisel. Oma tegemisi on nad edukalt tutvustanud ka väljaspool valda ja suurem osa tegevustest on pühendatud pärimuskultuuri hoidmisele.

Kõik nimetatud on väärikad nominendid ja väärivad tunnustamist, kuid KuEL liikmed tegid oma valiku.

Suur tänu kingituse toetajatele: Kai Leivad OÜ, Kerdo ja Partnerid OÜ, Lahemaa Pärimuskoda, Mageda VL OÜ, Nordic House KT OÜ, Woodfash OÜ.


KuEL tunnustab
02.12.2019

Üleskutse kõigile!

Üks ilusam aeg aastas on alanud, on kokkuvõtete tegemise ja tunnustamise aeg.

Meie vallas on erinevaid ettevõtteid, suurem osa on väikeettevõtteid ja nende seas pereettevõtteid, ettevõtjaid. KuEL tunnustab esmakordselt ja seekord teeme kummarduse elulaadi ettevõtetele/ettevõtjatele.

Elulaadi ettevõtet on defineeritud järgmiselt – “Elulaadi ettevõtja on kohalikku keskkonda ja paikkonnale omast väärtustav või kohalikku toorainet töötlev ettevõtja. Elulaadi ettevõte on pereettevõte, mida omavad ja kontrollivad ühe perekonna liikmed”.

Ja nüüd üleskutse!

Palun saada omapoolne ettepanek (ettevõtte/ettevõtja nimi ja lühike kirjeldus tunnustamiseks) hiljemalt 8. detsembriks 2019 e-posti aadressile info@kuel.ee.
Ettepanekuid tunnustamiseks võib olla mitu, üks kriteerium – Kuusalu vallas tegutsev ettevõte/ettevõtja.

Vt ka Kuusalu Vallavalitsuse üleskutset.

KuEL juhatus


Kuusalu Ettevõtjate Liidu üldkoosolek 10. oktoobril 2019
20.09.2019

Kuusalu Ettevõtjate Liit annab teada.

Liidu üldkoosolek toimub 10. oktoobril 2019, kl 15-17 Kuusalu Rahvamajas.

Päevakord, arutlusele tulevad teemad:

 1. KuEL hetkeolukord: tehtud ja uued tegevused
 2. Revidendi valimine
 3. Noorte kaasamine
 4. KuEL eetikakoodeks
 5. Ettevõtete tunnustamine
 6. Valla turismikaart
 7. Informatsioon

KuEL liikmetele saadetakse e-posti teel täpsem informatsioon.

PS! Kui soovid kaasa rääkida ja olla KuEL liige, siis oled oodatud!
Võta julgelt ühendust info@kuel.ee.

Põhikirjaga saab tutvuda https://kuel.ee/liikmed/


Kuusalu Ettevõtjate Liidu infopäev 30. mail 2019
20.05.2019

KuEL koguneb taas!

KuEL infopäev toimub 30. mai 2019! Täpsem info ja registreerumine info@kuel.ee.

Ajakava

Kl 14.00-15.00 HEAK ettevõtluskonsultant Eduard Laur
„Tegutsevale ettevõtjale pakutavate toetuste ülevaade”
– Millised organisatsioonid pakuvad rahalisi ja mitterahalisi toetusmeetmeid, toetusete eesmärk ja kellele toetused on mõeldud.
– Harju Ettevõtlus ja Arenduskeskuse nõustamisteenused ja koolitused.
„Kuusalu valla ettevõtlusmaastik võrreldes „Harju keskmisega“.

Kl 15.00-15.15 kohvipaus

Kl 15.15-16.45 KuEL edasised tegevused, mõttevahetus, turismikaardi arutelu.

PS! KuEL juhatuse liikmete kohtumine valla ja volikogu esindajatega toimub 28. mail.
Vallavalitsuse ja volikogu liikmed on oodatud!

KuEL eesmärgiks on soodustada kohalike ettevõtete koostööd ja infovahetust, tugevdada ettevõtlust Kuusalu vallas. Üheks eesmärgiks on ka arendada koostööd kohaliku omavalitsusega, parandada infovahetust, olla kaasatud valla arengut puudutavates küsimustes ja teha koostööd kolmanda sektoriga.
KuEL soovib osaleda ja kaasa rääkida üldplaneeringute, teede arengute jt valla tulevikku puudutavatel teemadel ning olla ettevõtete esindajana vallavalitsuse ja volikogu partneriks vallaelu edendamisel.


Avatud uste päev Nordic Houses Disgolfi Pargis
07.05.2019

Avatud uste päev on kõikidele Kuusalu valla ettevõtjatele ja ettevõtetele Nordic Houses Kiiu disgolfi pargis, mis toimub laupäeval, 18. mail 2019, ajavahemikus kl 11 – 17, endale sobival ajal.

Tule tutvu kohaliku discgolfi pargiga, kus saab aktiivselt ja meeldivalt aega sisustada. Ühtlasi saab lähemalt tutvuda disgolfiga ja teiste piirkonna ettevõtjatega. Oodatud on ka Sinu kolleegid ja pereliikmed.

Avatud uste päev on osalejatele tasuta. Registreerimine toimub kohapeal.

Lisainfo:

Korraldaja Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL) info@kuel.ee

Nordic Houses Discgolf Park / Heinar Hurt tel. 502 7595


Kuusalu Ettevõtjate Liidu liikmete arv juba 24!
07.05.2019

 1. mai seisuga on Kuusalu Ettevõtjate Liidu liikmeid juba 24.

Info liikmete osas leiab “Liikmed” lingilt.


KuEL uued liikmed!
10.04.2019

9. aprillil toimunud KuEL juhatuse koosolekul otsustati võtta KuEL liikmeteks:

 • Brandfree (toitlustus, turism)
 • Breite OÜ (valgustute müük, insener-tehniline nõustamine), www.breite.ee
 • Iisaka Lambakasvatustalu (lambakasvatus), www.iisakatalu.ee
 • Maasimaa OÜ (puiduettevõte), www.maasimaa.ee
 • MTÜ Isade Meel (Lahemaa Pärimuskoda, pärimuskoolitused, käsitöö, turism, sündmuskorraldus) www.parimuskoda.ee
 • Woodfash OÜ (puittooted), www.woodfash.ee.
 • KuEL eesmärgiks on piirkondlike ettevõtete ühiste huvide eest seismine, olla koostööpartner kohalikule omavalitsusele, kaasa rääkida erinevates valla arengutes.

KuEL juhatuse poolt on kehtestatud liikme aastamaksuks 50 €, sisseastumismaks 50 € (ettevõtjad, kes liituvad kuni 1. mai 2019, ei maksa sisseastumismaksu).
Küsi julgesti info@kuel.ee.

KuEL tegemised – pane kalendrisse järgmised kuupäevad 18. mai 2019 ja 30. mai 2019. Täpsem info juba lähiajal!


KuEL esimene suurem kokkusaamine 1. aprillil
21.03.2019

KuEL esimene suurem kogunemine toimub esmaspäeval, 1. aprillil algusega kl 16 Kuusalu Rahvamajas. Räägime asutatud liidu eesmärkidest, edasistest tegevustest, vahetame mõtteid, kuidas paremini koostööd teha.

Ajakava:
Kl 16.00-16.15 kogunemine, osalejate registreerimine
Kl 16.15-16.45 Samalaadsete liitude kogemused, Kiili Ettevõtjate Liidu esindaja Risto Saarjärv, KuEL juhatuse esimees Argo Saul
Kl 16.45-17.00 KuEL asutamine, asutajaliikmed
Kl 17.00-17.30 KuEL tutvustamine, eesmärgid, tegevused, Argo Saul
Kl 17.30-18.00 vaba mikrofon, mõttevahetus, kohvilaud.

Piirkonna ettevõtjad oodatud! Anna oma tulekust teada info@kuel.ee (hiljemalt 22. märtsiks).
Täname neid, kes on oma tulekust teavitanud!

KuEL on avalikes huvides tegutsev juriidiliste isikute ja füüsilisest isikust ettevõtjate vabatahtlik demokraatlikel põhimõtetel tegutsev mittetulundusühing.


Maaturismi Avatud Uste Päev tuleb taas!
18.03.2019

Head turismiettevõtjad ja turismi edendajad – Eesti Maaturismi Ühing kutsub koostööle!

Suur turismihooaeg on kohe-kohe taas ukse ees! Üle-Eestiline maaturismi ettevõtete Avatud Uste Päev toimub taas 01. mail ja juba kuuendat aastat! Sellega seoses kutsume kõiki maaturismiettevõtteid üle Eesti liituma Avatud Uste Päevaga. Kaasa on oodatud lööma maapiirkondades tegutsevad majutusettevõtted, seikluspargid, muuseumid, teemapargid, aktiivse puhkuse pakkujad jt turismiettevõtted ning maal tegutsevad organisatsioonid, kes pakuvad maapiirkonna külastajatele erinevaid külastuselamusi läbi põnevate tegevuste.

Avatud Uste Päeva eesmärk on tutvustada maapuhkuse võimalusi ning maaturismiettevõtetesse üle-Eesti on külla oodatud kõik sektori tegemiste vastu huvi tundvad inimesed.

Palume osalejatel oma päevapakkumine koos ettevõtte kontaktide ja pildiga sisestada lingile https://navicup.com/public/register-object/avatud-uste-paev-2019/ee/Selline lahendus võimaldab Avatud Uste Päeva info kuvamise ka mobiilirakenduse NaviCup kaudu. Peale sisestamist tuleb info korraldajatele ülevaatamiseks ja läheb siis juba avaldamisele!

Oma pakkumisi saab hiljem ka jooksvalt täiendada.

PS! Peale info sisestamist tuleb Teile e-mailile muutmiseks vajalik link (ärge seda e-kirja siis ära kustutage).

Kui Teil vähegi tekib küsimusi seoses Avatud Uste Päeva info sisestamisega, siis palun võtke Eesti Maaturism MTÜ-ga ühendust eesti@maaturism.ee või telefoni 600 9999 teel.

Aprilli teises pooles hakkab Avatud Uste Päeva turundama ka EASi turismiarenduskeskus. Seega, mida varem saadakse Teie pakkumistest teada, on ka mida turundada.

Võtkem seda päeva hea võimalusena enda tutvustamisel ning kaasake ise ka teisi ettevõtjaid, organisatsioone ja võrgustikke! Sellel päeval oleme kõik väljas kogu maaturismi sektori tuntuse suurendamise eest!

Ühise ettevõtmise eestvedajaks on MTÜ Eesti Maaturism, mis on suurim maapiirkonna turismiettevõtjaid ühendav katusorganisatsioon Eestis.

Eesti Maaturismi Ühingu kodulehelt leiate erinevaid faile (bänner/plakat jms) päeva tutvustamiseks oma infokanalites ja ettevõtte kodulehel koos oma pakkumisega.

Olgem siis aktiivsed!


KuEL esimene kogunemine
10.03.2019

22.02.2019 asutati Kuusalu Ettevõtjate Liit (KuEL). KuEL eesmärgiks on koondada piirkonnas tegutsevaid juriidilisi ja füüsilisest isikust ettevõtjaid. Info ja registreerumine info@kuel.ee


Viie firma esindajad asutasid MTÜ Kuusalu Ettevõtjate Liit
06.03.2019

Liiduga kutsutakse ühinema kõiki Kuusalu vallas tegutsevaid või registreeritud ettevõtjaid.

Janne Kerdo OÜst Kerdo ja Partnerid, Siim Kompost firmast SR Veod OÜ, Argo Saul Nordic Houses OÜst, Leelo Smolarek Balti Spoon OÜst ja Martin Urva Emart OÜst asutasid reedel, 22. veebruaril Kuusalu rahvamajas toimunud kohtumisel mittetulundusühingu Kuusalu Ettevõtjate Liit, lühendatult KUEL. Kõik viis asutajaliiget kuuluvad uue MTÜ juhatusse.

Kuusalu valla ettevõtjaid koondava liidu moodustamise idee pakkus mullu novembris Janne Kerdo, kui osales vallamajas toimunud ettevõtjate ümarlauas. Siis lepiti Argo Sauli ja Leelo Smolarekiga kokku, et kohtutakse edaspidi ja arutakse liidu moodustamist. Algatusega ühinesid Siim Kompost ja Martin Urva.

Janne Kerdo elab Kolgas, on ettevõtja olnud üle 20 aasta, esmalt oli FIE, aastal 2006 asutas lektori ja konsultatsiooniteenustega tegeleva Kerdo ja Partnerid OÜ.

Ta kommenteerib, et on aastaid tundnud, vaja oleks kohalikke ettevõtjaid ühendavat organsatsiooni, et teha koostööd ja vahetada infot. Kuusalu Ettevõtjate Liidu eesmärgid on vastavalt põhikirjale kaasa aidata kogukonna elu ja ettevõtluskeskkonna edendamisele, luua side ettevõtete vahel ja edendada omavahelist koostööd, aidata kaasa töökohtade loomisele vallas ning seista liikmete ühishuvide eest.

Janne Kerdo: „Üks oluline eesmärk on olla koostööpartner kohalikule omavalitsusele, et luua Kuusalu vallas soodne keskkond ettevõtluseks, see aitab tuua valda juurde maksumaksjaid. Soovime võrdväärsete partneritena kaasa rääkida valla üldplaneeringu koostamisprotsessis.“

Vastavalt põhikirjale võivad liidu liikmeks saada Kuusalu vallas tegutsevad juriidilised isikud või FIEd, kes soovivad arendada ühingu eesmärkidega kooskõlas olevat tegevust, kohustuvad täitma põhikirja ning üldkoosoleku ja juhatuse otsuseid, ettevõtjatena käituvad jätkusuutlikult eetiliselt ja ausalt.

Juhatus koguneb uuesti esmaspäeval, 4. märtsil, et valida juhatuse esimees ja arutada edasist tegevust. Plaanis on koostada liidu liikmete eetikakoodeks.

Laiem kokkusaamine on kavandatud esmaspäeval, 1. aprillil Kuusalu rahvamajas, siis oodatakse valla teisi ettevõtjaid osalema ja ühinguga liituma.

Kuusalus Emarti Ehituspoodi pidava firma Emart OÜ üks omanik ja juhatuse liige Martin Urva meenutab, et 2001. aastal loodi Kuusalu vallas samanimeline ettevõtjate liit, tookord oli eestvedaja Mati Maanas Salmistult, kuid siis ei läinud ühingu tegevus käima.

Martin Urva: „Üritasime liitu käivitada, esimene kokkusaamine oli Kuusalus Hirveli Söögitoa teise korruse saalis. Kogunesime koos abikaasadega, kokku oli meid kolmekümne ringis. Registreerisime Kuusalu Ettevõtjate Liidu, mis hiljem kustutati registrist. Nüüd saime liidu registreerida sama nimega. Kindlasti on see väljakutse, et liit jääks toimima – leida valla ettevõtjatega ühisosa, jagada ettevõtlusega seotud infot, hakata tunnustama ettevõtjaid, korraldada pidulikumaid kokkusaamisi ja muud sellist. Üks mõte on, et võiks liidus jagada tegevusi ka kitsamalt: turism ja toitlustus, teenindussfäär, tootjad ning põllumajandus. Vaatame, kui paljud meiega ühinevad, saadame otse kutseid ja kutsume pressiteate kaudu. Kindlasti tuleks 1. aprilli kokkusaamisele eelnevalt registreerida.“